Křečové žíly - magazín

V moderní době si lze sjednat úvěr na cokoliv, a to včetně kosmetických operací. Patří mezi ně operační zákroky, které řeší velikost poprsí či nosu, plešatost, ale také křečové žíly, které jsou u žen nad čtyřicet často velkým problémem.

Nemoci dolních končetin žilního charakteru jsou v této době poměrně dost rozšířené, a to také díky nezdravému životnímu stylu, se kterým se setkáváme snad u většiny populace. Kouření, sedavé zaměstnání, nezdravá strava a nedostatek pohybu a obezita jsou jedny z faktorů, které těmto žilním problémům rozhodně přispívají. Pokud máte žilní onemocnění v rodinné anamnéze, měli byste na kouření nejlépe zcela zapomenout, je to totiž velmi rizikové. Nejspíše nejrozšířenější žilní chorobou jsou křečové žíly.

Nedávej si nohu přes nohu nebo budeš mít křečové žíly!“ Kolikrát toto mladá žena nebo dívka zaslechne od své babičky jako radu do života…? Ale stejně se tomuto návyku nevyvaruje a říká si, že přehození nohy přes nohu jí přeci nijak neublíží a navíc křečové žíly přeci nejsou nic vážného, a když k nim nemá predispozice, nic jí nehrozí. To je bohužel velký omyl, o kterém mnoho lidí není moc informováno.

Každá žena si zajisté přeje mít krásné nohy, které jí muži budou obdivovat a za které se v minisukni nebude muset stydět. Také proto hodně žen věnuje svůj čas cvičení, aby vytvarovaly své nohy a aby byly štíhlé. Bohužel však ve vzhledu našich nohou hrají roli i záležitosti, které tak nedokážeme zcela ovlivnit. Nejde o nic jiného, že křečové žíly neboli varixy.